Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na budowę domu?

Decyzja o budowie domu to niewątpliwie jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Często mamy już dość mieszkania w wielkiej płycie i decydujemy się na zakup działki na której kiedyś powstanie nasz wymarzony dom. Wtedy też pojawiają się następne pytanie: jaki projekt wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. 

Wybór projektu – indywidualny vs. z katalogu

Szeroki wybór daje nam przede wszystkim internet gdzie znajdziemy praktycznie oferty większości biur projektowych. Zanim wybierzemy się do takiego biura, warto poświęcić swój czas w zaciszu domowym aby przejrzeć co oferują nam projektanci. Jednak najpierw musimy zadać sobie pytanie jak powinien wyglądać nasz przyszły dom i chodzi tu nie o wygląd zewnętrzny ale przede wszystkim o jego układ. 

  • Ile pokoi będzie nam potrzebnych? 
  • Czy kuchnia ma być otwarta czy może jednak zamknięta ponieważ nie lubimy gdy ktoś zagląda nam do naczyń gdy gotujemy? 

Warto przeglądać oferty biur i przejrzeć projekty, które spełniają nasze oczekiwania. Coraz częściej biura ułatwiają nam wyszukanie idealnego projektu, oferując przeglądarki, które wyszukają nam projekt wg metrażu, kondygnacji czy też ilości pokoi. Kiedy podejmiemy już decyzje o tym, jaki dom byśmy chcieli, warto wybrać sobie kilka projektów podobnych do siebie i sprawdzić czym tak naprawdę się różnią, ponieważ czasami te niewielkie różnice mogą mieć dla nas bardzo duże znaczenie. Przed wyborem idealnego dla nas projektu warto skonsultować się z kimś, kto ten etap ma za sobą, ponieważ, osoba, która ma doświadczenie w tej kwestii może nam wiele podpowiedzieć. Należy pamiętać, iż każdy projekt dopuszcza niewielkie zmiany, których możemy dokonać. Jest to dla nas często pole do popisu, ponieważ dostosowujemy swój przyszły dom do naszych potrzeb. Jeżeli jednak żaden z oferowanych przez biura projektowe nie spełni naszych oczekiwań, zawsze możemy zlecić wykonanie projektu indywidualnego, jednak wiąże się to na pewno z większymi kosztami.

Dom drewniany

Coraz więcej osób, decydujących się na budowę własnego domu, szuka rozwiązania pozwalającego na budowę domu nie tylko o efektownym wyglądzie, ale i o korzystnych właściwościach. Osoby takie, interesują się często domami wykonywanymi z drewna. Drewno od dawna towarzyszy człowiekowi. Jednak drewno odeszło w niepamięć dzięki innym materiałom. Co ciekawe, ten klasyczny budulec wraca do łask. Domy z bali nie tylko wyglądają imponująco. Drewno, wbrew pozorom jest bardzo trwałym materiałem. Dodatkowo drewno ma bardzo dobre właściwości izotermiczne. 

Latem, wnętrze drewnianego domu nie nagrzewa się, natomiast w okresie zimowym w drewnianym domu jest ciepło. Budowa domu z bali to rozwiązanie idealne dla miłośników przyrody, dla których kontakt z naturą jest ważny. Decydując się na taki dom, można zamówić gotowe już projekty domów. Można również skontaktować się z architektem, który stworzy dom dokładnie według wytycznych przyszłego mieszkańca. Na rynku można znaleźć firmy budowlane specjalizujące się w budowaniu domów z drewna. Dom z drewna może być wspaniałym miejscem do mieszkania, jeśli zostanie prawidłowo postawiony, dlatego warto dobrze rozejrzeć się poszukiwaniu rzetelnych fachowców.

Odpowiednie zabezpieczenie garażu

Bramy garażowe segmentowe są doskonałym narzędziem do dodatkowej izolacji domu dodatkowo są, bardzo dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem i świetną izolacją dźwiękochłonną. Te wykonane z pianki poliuretanowej pozwalają także na tworzenie się mostków cieplnych, dodatkowo izolując pomieszczenia garażowe i zabezpieczając je przed wychłodzeniem. Wyśmienicie sprawdzają się w garażach usytuowanych w bryle budynków mieszkalnych. Montaż bram garażowych segmentowych jest dość łatwy. Wymaga wsparcia fachowców, szczególnie gdy planujemy montaż dodatkowej automatyki do bramy. Zautomatyzowanie otwierania i zamykania bram garażowych pozwala na korzystanie z garażu bez konieczności opuszczania ciepłych pomieszczeń samochodów. Z tego też powodu dodatkowa automatyka sprawia, że korzystanie z garażu nawet w środku zimy i w deszczowe dni nie naraża nas na wystawianie się na chłód, mróz i deszcz.

You May Also Like