Czym kierować się przy wyborze kabiny prysznicowej?

Wybór odpowiedniej kabiny do łazienki jest kwestią bardzo ważną. Zależeć będzie od niego zarówno komfort korzystania z prysznica, jak również łatwość jego utrzymania i trwałość. Na szczęście na dzisiejszym rynku ilość dostępnych opcji jest bardzo duża i każdy sklep z kabinami prysznicowymi ma do zaoferowania sporo. Czym się kierować przy wyborze?

Ilość miejsca dostępnego w łazience

Pierwszą kwestią, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest ilość dostępnego w łazience miejsca. Na szczęście rozwiązania, które oferowane są dziś w sklepach z kabinami prysznicowymi, pozwalają na zastosowanie takiej kabiny w niemal każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. Oczywiście w łazienkach bardzo małych, raczej nie będzie szansy wstawienia dużej kabiny. Niektórzy w tym celu rezygnują z wanny, jednak nie dla każdego jest to rozwiązanie zadowalające. O wiele lepiej zdecydować się na kabinę w rozmiarze mini. Korzystanie z prysznica w takiej kabinie nie jest niestety bardzo wygodne.

W większych łazienkach można pozwolić sobie na montaż kabiny pełnowymiarowej albo nawet powiększonej. Są też inne, ciekawe rozwiązania, które mogą sprawdzić się w łazienkach, w których ilość dostępnego miejsca nie stanowi problemu. Można na przykład zdecydować się na prysznic bez brodzika albo wnękowy. Wymagają one specjalnej konstrukcji posadzki, a czasem również ścian w łazience. Najlepiej zdecydować się na nie już na etapie projektowania domu. Inaczej może być konieczna kosztowna przebudowa.

Ile czasu chcemy poświęcić na sprzątanie prysznica?

Pod względem czasu, jaki konieczny jest do utrzymania porządku pod prysznicem, różne, oferowane przez Sklep z kabinami prysznicowymi konstrukcje, mają do zaoferowania różne rzeczy. Zdecydowanie najłatwiej sprawdzają się prysznice bez brodzików. W tym przypadku wystarczy umycie podłogi (również pod prysznicem) mopem. Jednak rozwiązanie takie nie należy do najtańszych i wymaga sporo miejsca, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Klasyczne kabiny prysznicowe wymagają nieco więcej pracy, żeby utrzymać w nich czystość. Są jednak pod tym względem kabiny lepsze i gorsze. Na pewno opłaca się zainwestować w brodzik emaliowany, który czyści się o wiele łatwiej, niż wykonany z akrylu. Ten drugi jest też bardziej podatny na zarysowania, więc przy jego czyszczeniu zaleca się ostrożność i stosowanie wyłącznie odpowiednio dobranych środków.

Ja dużo możemy zapłacić za prysznic?

Warto zwrócić również na różnice w cenach różnych typów pryszniców. Prysznic wnękowy i konstrukcja bez brodzika mają swoje zalety – przede wszystkim łatwość utrzymania porządku i walory estetyczne. Ich wykonanie to jednak poważna inwestycja, na którą przeznaczyć trzeba będzie sporą sumę.

Dlatego też zdecydowana większość osób decyduje się na konwencjonalną kabinę prysznicową. Jak da się łatwo zauważyć, ceny takich kabin w sklepach są bardzo różne. Zależą w dużej mierze od renomy producenta, ale również materiału, z którego są wykonane. Najtańsze, choć jednocześnie najmniej trwałe są kabiny z akrylowym brodzikiem i ścianami wykonanymi z tworzywa sztucznego.

You May Also Like