farba do skóry

Fiebing’s – profesjonalne farby do skóry

Kaletnictwo jest precyzyjną dziedziną rzemiosła, w której istotną rolę odgrywa każdy, nawet najmniejszy szczegół. W przypadku wyrobów skórnych trzeba na każdym etapie dbać o każdy aspekt związany z funkcjonalnością, odpornością na uszkodzenia oraz wyglądem skóry. Bardzo ciekawym dodatkiem, który stosuje się w celu urozmaicenia wyglądu, ale również poprawny parametrów ochronnych skóry jest malowanie jej powierzchni. Fiebing’s jest prawdziwym gigantem jeżeli chodzi o jakość i różnorodność sprzedawanych farb.

Farby do malowania skóry Fiebing’s

Najpopularniejszą kategorią farb Fiebing’s są farby tradycyjne do malowania skóry. Mimo wszystko każdy kaletnik przed wykorzystaniem farb powinien dokładnie prześledzić ich skład, działanie i schemat postepowania. Farby Fiebing’s należy nakładać na dokładnie odtłuszczoną powierzchnię w taki sposób, aby mogły się wchłonąć. Chodzi tutaj o zasady chemiczne, które jednoznacznie określają, że natłuszczona warstwa skóry ma działanie hydrofobowe. Oznacza to, że wprost odrzuca niektóre substancje – jak na przykład farbę. W wyniku tego nałożenie farby na natłuszczoną powierzchnie spowodowałoby jedynie pozostawienie jej cienkiej warstwy na wierzchniej warstwie skóry. Po odpowiednim odtłuszczeniu skóry nie będzie ona posiadała żadnej warstwy przez co farba będzie mogła dostać się do głębszych warstw skóry – przykładowo przechodząc w głąb porów. Dzięki temu farba Fiebing’s będzie mogła przez bardzo długi czas utrzymać się w skórze nadając jej własne właściwości.

Zobacz: farby do skóry naturalnej – CraftPoint

Nałożenie farby Fiebing’s na powierzchnie skóry może prowadzić do różnorodnych efektów. Jedne farby będą jedynie nadawać skórze nowy, ciekawy odcień. Inne farby Fiebing’s są w stanie całkowicie zmienić wygląd powierzchni skóry poprzez metodę antykowania, a jeszcze inne farby będą służyć w celu renowacji skóry danego produktu, który po latach użytkowania pogorszył własny wygląd.

Podsumowanie

Farby marki Fiebing’s są jednymi z najpowszechniejszych farb jakie można spotkać w kaletniczym świecie. Każdy szanujący się kaletnik zna tę markę od podszewki. Sklep kaletniczy Craftpoint posiada szeroką ofertę farb Fiebing’s przeznaczonych do malowania skóry, jej renowacji, a także antykowania. Mnogość dostępnych kolorów i błyskawiczna wysyłka sprawia, że sklep jest niezwykle cenionym miejscem, w którym odnajdzie się każdy kaletnik. Dodatkowym atutem jest błyskawiczna wysyłka – na towar nie trzeba czekać tygodniami tak jak w przypadku korzystania z usług innych dostawców.

You May Also Like