Jak spakować się na city break?

City break to krótki, regenerujący wypad do innego miasta, który najczęściej trwa nie dłużej niż weekend. Jak się mądrze spakować, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy wyłącznie bagaż podręczny?

Szafa kapsułowa w walizce

Pakując się na krótki wyjazd najczęściej zabieramy ze sobą tylko bagaż podręczny – małą walizkę lub plecak. Żeby sensownie się spakować warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, dobrze jest dobierać ubrania na zasadzie szafy kapsułowej. Z kilku rzeczy powinno dać się skomponować różne zestawy – dlatego wszystkie elementy garderoby powinny do siebie pasować. Warto przed wyjazdem pomyśleć o wszystkich okazjach podczas wyjazdu – eleganckich wyjściach, zwiedzaniu, kolacjach w restauracjach i pod tym kątem kompletować kolejne zestawy, pamiętając, że każdy element założyć możemy więcej niż raz. Taka kapsułowość szafy pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca w walizce i być przygotowanym na każdą ewentualność. Na tej samej zasadzie do ubrania dobierajmy dodatki, buty czy biżuterię.

Kompletna kosmetyczka

Na city break dobrze jest zabrać ze sobą odpowiednio wyposażoną kosmetyczkę. Przede wszystkim, kosmetykiem, który koniecznie należy mieć ze sobą jest produkt z wysokim filtrem UV, na przykład krem z filtrem SPF 50. Pomoże on ochronić skórę twarzy i ciała przed promieniowaniem słonecznym, które nie tylko może przyczyniać się do rozwoju chorób skóry, ale również powoduje przebarwienia, szybsze starzenie się skóry, czy po prostu oparzenia słoneczne, które skutecznie mogą popsuć cały wyjazd.

W weekendowej kosmetyczce powinny znaleźć się produkty wielozadaniowe, pozwoli to ograniczyć liczbę pakowanych rzeczy. Ta zasada świetnie sprawdza się w przypadku makijażu – koloryzujący sztyft można na przykład wykorzystać jako balsam do ust, róż do policzków i cień do powiek. Drugą istotną kwestią są pojemności kosmetyków. Im mniejsze opakowania, tym lżejsza walizka. Ponadto, warto pamietać o ograniczeniach przewożenia płynów.

Jeśli wybieramy się w upalne miejsce, idealnym produktem, który warto spakować jest woda termalna w spray’u. Można jej używać wielokrotnie w ciągu dnia, pozwala nawilżyć i schłodzić skórę, nie niszcząc przy tym makijażu. Wystarczy mgiełkę rozpylić z niewielkiej odległości.

Co jeszcze warto zabrać?

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na weekendowy city break? Przede wszystkim – ładowarki do sprzętów elektronicznych, a najlepiej także powerbank. Smartfon czy laptop mogą się przydać do kupowania biletów, ustalania tras, dokonywania rezerwacji czy po prostu kontaktu z innymi ludźmi. 

Nawet jeśli korzystamy z elektronicznych źródeł informacji, dobrze jest mieć też przy sobie przewodnik z krótkim słowniczkiem – dzięki niemu może nam się udać odkryć wiele wspaniałych, nietypowych miejsc. 

Na wyjazd dobrze jest też spakować apteczkę – nie musi być ona bardzo rozbudowana, wystarczą leki, które bierzemy na co dzień, produkty na ugryzienia owadów i ewentualnie kilka środków na najbardziej typowe dolegliwości podróżujących, na przykład problemy z układem pokarmowym.

Pakując się na city break warto zawczasu pomyśleć o tym jak zmieścić się w limicie rzeczy, aby na lotnisku nerwowo nie szukać w torbie rzeczy, które niestety trzeba będzie wyrzucić.

artykuł partnera