żaluzja wewnętrzna

Jakie rolety okienne wewnętrzne wybrać do swojego wnętrza?

Urządzasz i wyposażasz swoje mieszkanie, ale nie wiesz, na jakie rolety wewnętrzne się zdecydować? Nie jesteś fanką tradycyjnych firan i zasłon, zamiast tego wolisz nowoczesne i stylowe rolet? Nie jesteś sama! Coraz więcej osób dostrzega zalety wynikające z posiadania rolet. Łatwiejsze w utrzymaniu czystości, mniej kłopotliwe w sprzątaniu, dostępne w niekończącej się ilości wzorów, rodzajów i kolorów, a ponadto idealnie dopasowane do wymiarów okna.

Żaluzja w kuchni

Rolety wewnętrzne do salonu

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu. Wybierając do niego rolety, trzeba kierować się ich estetyką i funkcjami. Odpowiedz sobie na pytanie, do czego mają służyć osłony okienne w tym pomieszczeniu? Mają zapewnić prywatność, czy może chronić przed światłem słonecznym. A może szukasz nietuzinkowego i nowoczesnego rozwiązania? Jeżeli tak, to takim będą żaluzje drewniane, świetnie wpisujące się w styl kolonialny i prowansalski. Jednak to, co najczęściej wybierają nasi klienci do dużych, panoramicznych okien w salonie, to właśnie rolety dzień noc. Są one nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Kiedy zależy ci na tym, aby przez okno wpadała maksymalna ilość światła, wystarcz je zwinąć u góry. Jeżeli chcesz w mniejszym lub większym stopniu ograniczyć promienie słoneczne, zaciągamy rolety do pożądanej wysokości, ustawiając ażurowe paski jeden za drugim. W celu całkowitego zamknięcia widoczności przez okno lub drzwi balkonowe, rolety ustawiamy w położeniu, w którym pełne paski będą naprzeciwko siebie.

Osłony okienne do kuchni

Kuchnia to szczególne pomieszczenie, w którym rolety okienne są albo konieczne, albo zupełnie niepotrzebne. My zajmiemy się tym pierwszym przypadkiem. Z uwagi na wilgoć i tłuszcz, która często pojawia się w kuchni, założone tam osłony powinny być łatwe w czyszczeniu. Pod tym względem bezkonkurencyjne są żaluzje drewniane z drewna egzotycznego, odpornego na działanie wilgoci. Żaluzje tego typu składają się z płaskich listewek, połączonych ze sobą sznurkami lub prętami. Odpowiednie jego skręcenie, powoduje obrócenie się listew o 90 stopni i zasłonięciu okna. Kiedy zachodzi potrzeba, żaluzje mogą być szybko i wygodnie umyte, przy wykorzystaniu wilgotnej szmatki. Bez trudu można także takie żaluzje odkurzać.

rolety wewnętrzne w kuchni

Rolety plisowane do sypialni

Sypialnia jest jednym z tych pomieszczeń, w których rolety są wręcz niezbędne. Służą do zaciemnienia pomieszczenia, dzięki czemu uzyskujemy wyższy komfort snu, szczególnie gdy okna skierowane są na wschód. Rolety chronią również mieszkańców przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów lub przechodniów, mogących zaglądać do sypialni przez okno. Wybierając rolety lub żaluzje plisowane do sypialni, postawmy na te wykonane z nieprzepuszczającego światło materiału. Mogą one być nieco droższe od podstawowych, ale podyktowane jest to większą gramaturą tkaniny i lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Zależnie od modelu, klienci mogą zamówić rolety plisowane z prowadnicami lub bez nich. Naszym zdaniem warto nieco więcej dopłacić do tego, aby sklep z roletami zastosował prowadnice. Bardzo ułatwiają one otwieranie i zamykanie rolet, nie pozostawiając żadnych szczelin przepuszczających światło.

Rolety do okien dachowych

Mając mieszkanie lub biuro na poddaszu, jednymi okna mogą być okna dachowe. One również w dużym stopniu mogą przepuszczać światło, szczególnie jeśli skierowane są na zachód lub południe. To właśnie przez takie okna bardzo mocno podnosi się temperatura w mieszkaniu, utrudniając normalne funkcjonowanie. Co możemy z tym zrobić? Najlepiej będzie zamontować stylowe rolety dachowe z prowadnicami. Po pierwsze, klient może dopasować kolor okuć do koloru stolarki okiennej. Po drugie, wszystkie takie rolety produkowane są na zamówienie. Po trzecie, mocowane bezpośrednio do ramy okiennej, nie naruszają integralności jej konstrukcji.

You May Also Like

Najlepsza wanna? Wolnostojąca!

Aranżacja łazienek należy do jednych z najtrudniejszych. Nic więc dziwnego, że muszą być to projekty przemyślane oraz designerskie i funkcjonalne. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia są wanny. Dlaczego warto postawić…
View Post