Podróż kamperem

Jakie wyposażenie jest potrzebne by podróżować kamperem

Podróżowania kamperem to popularna metoda na spędzenie weekendu, czy wakacji. Kamper to nie tylko swoboda jazdy w dowolne miejsca, ale również noclegi w miejscach do tego przeznaczonych, czyli na przykład na campingach. Czego zatem potrzebujemy, by nadać naszym wyjazdom wyjątkowego charakteru obniżając jednocześnie koszty za nocleg? Oczywiście kampera i dobrego wyposażenia, by stać się w pełni niezależnym podróżnikiem.

Meble i inne akcesoria których nie może zabraknąć w kamperze

Podstawowe akcesoria do kampera są zazwyczaj elementy kuchenne, jak kuchenka i zlew, a także możliwość zbudowania łóżka z elementów, znajdujących się w samochodzie. Jednak warto mieć ze sobą kilka dodatkowych elementów, jakimi są na przykład rozkładane fotele, krzesła, czy leżaki. Przyda się również stolik, przy którym będziemy mogli zjeść posiłek, jak i rozkładana szafeczka na np.: termos, talerze itp.

Ilość akcesoriów zależy w dużej mierze od czasu, jaki zamierzamy spędzić w podróży i ilości osób z jaką jedziemy, czy ewentualnych gości. Jeśli sami budujemy wnętrze kampera nie powinno zabraknąć w nim instalacji gazowej i wodnej. Przyda się również system odprowadzający powietrze z kampera na zewnątrz, czujnik gazu i oczywiście system elektryczny. Możemy także wyposażyć się w telewizor i inne elektroniczne gadżety.

W kamperze można zamontować również namiot dachowy, który zwiększa powierzchnię kampera, dodając dodatkowe miejsce do spania. Jeśli planujemy gdzieś nieco dłuższy pobyt, można dokupić markizy, jak i przedsionki, co sprawi, że nawet w deszczową pogodę da się normalnie funkcjonować chroniąc się pod dachem. Zwiększa to również miejsce dla gości, można w takim przedsionku dostawić kilka polowych łóżek, czy wygodnych do spania leżaków. 

Ważnym elementem, szczególnie tam, gdzie nie ma dostępu do łazienki, czy prysznica, będzie przenośna toaleta https://sklep.kamperomania.pl/pl/c/Toalety-turystyczne/377 i prysznic. Jak również odpowiednie do nich środki czystościowe. Nie powinno również zabraknąć lodówki turystycznej, dla utrzymania właściwej temperatury dla produktów, z których przygotowywać będziemy posiłki. Można zaopatrzyć się także w grille turystyczne, zarówno elektryczne, jak i tradycyjne, nie wszędzie bowiem można rozpalać ognisko.

Okna, zabezpieczania, bagażnik rowerowy, klimatyzacja

Kolejnymi ważnymi elementami w naszym kamperze mogą okazać się okna, dzięki którym kamper będzie przypominał bardziej dom na kółkach niż samochód. Jeśli lubimy jeździć rowerem, dobrze zaopatrzyć się również w bagażnik rowerowy, który umieszczamy zazwyczaj z tyłu kampera. Przydać się może również klimatyzacja, która schłodzi nas w upalny dzień i ogrzeje w chłodną noc. Nie może zabraknąć również agregatu prądotwórczego.

W kamperze nie może zabraknąć także odpowiednich zabezpieczeń, zwłaszcza gdy nocujemy na pozornie odludnych miejscach, jak również i tam, gdzie możemy narazić się na kradzież. Do tego celu służą na przykład blokady drzwiowe, zapewniające bezpieczeństwo gdy śpimy. Kamery, czujniki gazu, a także dobry system alarmowy.

Tak wyposażonym kamperem możemy śmiało podróżować w wiele miejsc, zatrzymując się na noclegi w wyznaczonych do tego miejscach, jak i w tych bardziej dzikich terenach i oddać się przygodzie.

You May Also Like

Nowy Volkswagen Multivan T7

Lubisz komfortowo podróżować z rodziną lub przyjaciółmi, a może chcesz zasilić firmową flotę samochodową? Świetną propozycją będzie nowy Volkswagen Multivan T7, niemieckiego i dobrze znanego nam producenta. Volkswagen wykorzystał do…
View Post