leasing

Kto może skorzystać z leasingu samochodów osobowych oraz czym on jest?

Dla wielu osób wzięcie samochodu w leasing oznacza zmniejszenie kosztów prowadzenie działalności oraz szansę na jeżdżenie fajnym samochodem. Po pewnym czasie istnieje możliwość wykupu auta i dopiero wtedy stajemy się formalnie właścicielami naszego pojazdu. O leasing samochodów osobowych mogą ubiegać się osoby na etacie. Będą to też korzystniejsze warunki kupna samochodu niż wzięcie kredytu na taką inwestycję.

Czym jest leasing?

Leasing samochodów to tak naprawdę połączeniu kredytu z długo terminowym wynajmem. Kiedy pracownik na etacie lub przedsiębiorca chce kupić samochód to idzie do salonu i wybiera model, który mu się spodobał. W momencie, kiedy ma już wybrany pojazd zgłasza się do firmy leasingowej, która ustala dokładne warunki umowy leasingowej i kupuje w ten sposób samochód na siebie. W tym czasie po załatwieniu odpowiednich formalności firma leasingowa oddaje kupiony przez siebie samochód klientowi, który go wybrał. Umowa podpisana przez firmę leasingową, a nabywcę auta zawiera ważne szczegóły. Zawarte są w niej informacje o czasie do, kiedy spłacamy samochód, ile wynosi rata  leasingowa. Wiemy też, na jakich warunkach użytkujemy  samochód ora zapisana jest kwota początkowa i własna i ewentualną kwotę wykupu auta na własność. Kiedy trwa leasing samochodów osobowych formalnie auto należy do firmy leasingowej i nasz samochód nie jest naszą własnością, aż do momentu, kiedy nie zapłacimy ostatniej raty leasingowej, czyli wykupu. W momencie leasingu samochodów osobowych wynajmujemy samochód od firmy.

Różnica w kosztach, gdy jesteśmy przedsiębiorcą lub pracujemy na etacie.

Osoby mające własną działalność gospodarczą uzyskają korzystniejsze warunki niż ludzie pracujące na etacie. Przede wszystkim podstawową różnicą jest kwota, którą będą musieli zapłacić za dany model pojazdu. Kiedy właściciel firmy chce wziąć auto w leasing, które jest warte poniżej 150 tysięcy złotych to ma łatwiejsze warunki, aby go uzyskać oraz jest potrzebne mniej dokumentów. W przypadku innych grup osób jest to o wiele korzystniejsza forma płacenia za samochód niż branie na niego kredytu. Klient ma niższą opłatę końcową, ale też może dobrać sobie lepiej pasujące raty.

You May Also Like

Biuro – od projektu do realizacji

Co oferuje Interbiuro? Interbiuro oferuje usługi dobrej jakości. Współpracuje z dostawcami produktów. Świadczone są takie usługi, jak planowanie powierzchni, stosuje aranżacje meblowe i dopasowuje je do oczekiwań klienta. Dzięki temu…
View Post

Poszerz pracowników o zespół wirtualny

Zdalne zarządzanie pracownikami wymaga, według Capera, określenia ich roli w aż 15 obszarach. Projekty informatyczne mogą być zależne od tych kluczowych umiejętności informatycznych. Warto zapoznać się jak wdrożyć do swojej…
View Post