medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna

Medycyna estetyczna już od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Co ważne, dotyczy to zarówno pań, jak i panów. To też sprawia, że gabinety medycyny estetycznej są dziś wyposażone w nowoczesne i zaawansowane urządzenia. Pozwalają one na realizację nowych i skutecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wśród nich są takie, które cieszą się znacznym zainteresowaniem. Jakie to zabiegi?

Likwidacja zmarszczek dynamicznych

Jednym z zabiegów, który cieszy się szczególną popularnością wśród gości gabinetów medycyny estetycznej, jest zabieg likwidacji zmarszczek dynamicznych. Popularność tego zabiegu wynika przede wszystkim z trzech powodów. Po pierwsze, znakomicie wygładza zmarszczki. Po drugie, rozluźnia mięśnie górnej części twarzy. I po trzecie, relaksuje mięśnie twarzy. Jest to zatem zabieg, który polecić można każdej osobie, która szuka skutecznego sposobu na to, aby poradzić sobie z pojawiającymi się zmarszczkami. W szczególności zabieg likwidacji zmarszczek dynamicznych polecić można w przypadku lwich zmarszczek, kurzych łapek, poziomych zmarszczek na czole oraz zmarszczek wokół ust, a także w przypadku tzw. zmarszczek króliczych.

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Innym bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, jest zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Jest to substancja, która w sposób naturalny wstępuje w skórze i odpowiedzialna jest za jędrność i sprężystość skóry. Co jednak ważne, wraz z upływem lat organizm zaczyna produkować go coraz mniej. Efektem jest wiotczenie skóry. Zapobiec może temu właśnie zabieg polegający na uzupełnieniu kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra znów staje się jędrna. Co ważne, kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest m.in. w zabiegu powiększania ust, podniesienia kącików ust oraz poprawy owalu twarzy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego cieszą się dużą popularnością głównie dlatego, że efekty widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się przez bardzo długi czas.

Wolumetria twarzy

Medycyna estetyczna to także wolumetria twarzy. Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu za pomocą igły lub kaniuli specjalny wypełniacz. Jest on niewidoczny i niewyczuwalny, a za jego pomocą uzyskać można niezwykłe efekty. Wolumetria stosowana jest w celu modelowania owalu twarzy, odzyskania utraconej objętości twarzy oraz w celu uzyskania efektu liftingu. Jakie efekty można uzyskać dzięki wolumetrii? Na pewno można w ten sposób powiększyć i odbudować policzki, uwydatnić okolicę jarzmową oraz zredukować zagłębienia podoczodołowe.

You May Also Like

Główne zasady diety lekkostrawnej

Otrzymałeś informację od swojego lekarza, iż powinieneś przejść na dietę lekkostrawną. Zapewne podczas rozmowy uzyskałeś liczne wskazówki i porady dotyczące tego, jak powinieneś komponować swoje posiłki, by w żaden sposób…
View Post

Czy trening siłowy jest dobry dla kobiet?

Kobiece cele związane z sylwetką zwykle są bardzo podobne. Panie marzą o szczupłych brzuchach, wąskich taliach, krągłych pośladkach i jedynie delikatnie zarysowanych ramionach. Nie chcą mieć bicepsów niczym Arnold Schwarzenegger.…
View Post