Mieszkania w Warszawie – prognoza cen na 2022 r.

Wiele osób, którzy w zamyśle mają zakup mieszkania w stolicy w obecnym roku, nie jest wstanie podjąć jednoznacznej decyzji. Rynek nieruchomości w ostatnim czasie zmienia się bowiem niezwykle dynamicznie, a co za tym idzie, kupującym ciężko jest przewidzieć ewentualne spadki oraz wzrosty cen nieruchomości. Wobec tego jakie są prognozy cen mieszkań w Warszawie na 2022?

Co wpłynie na sytuację na rynku mieszkaniowym w Warszawie w 2022 roku?

Co dalej z cenami mieszkań? Otóż jak możemy przeczytać na stronie https://perfectspace.pl prognozowany jest wzrost. Jednak co wpływa na fakt, że na rynku mieszkaniowym będziemy mieć do czynienia z taką sytuacją? Przede wszystkim jest ona ukształtowana przez zależność między popytem oraz podażą. Wobec tego obecnie założony został przez wielu analityków wzrost podaży, szczególnie w odniesieniu do nieruchomości w Warszawie. Okazuje się, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, a co za tym idzie, mieszkania tam są niezwykle “gorącym” towarem. Nie da się jednak ukryć, że wzrost cen mieszkań w 2022 roku może nie być aż tak odczuwalny. Dlaczego? Otóż następuje on znacznie wolniej, niż miało to miejsce w ostatnich latach. Prognozy na rok 2022 wskazują na fakt, że wzrost cen co prawda dalej będzie dwucyfrową wartością procentową, jednak powinien się utrzymać na poziomie 10-13% w skali rocznej.

Jak będzie więc wyglądać sytuacja rynku nieruchomości w Warszawie w 2022 roku?

Analizując powyższe założenia, można śmiało powiedzieć, że prognozowany wzrost cen mieszkań w Warszawie jest jak najbardziej realną sytuacją. Prognozuje się również znacznie zwiększenie popytu. W ubiegłym roku deweloperom udało się sprzeda 15 tysięcy mieszkań, co oznacza, że sprzedali ich więcej niż było wprowadzone do sprzedaży. Stale rosnący popyt skutecznie napędza bańkę na rynku mieszkaniowym i doprowadza do wzrostu cen. Co więcej, znacznie mogą wzrosnąć również ceny najmu, szczególnie w Warszawie, która- jak już zostało to wspomnianej- jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji. Wielkie metropolie i ich nieruchomości zawsze będą utrzymywały swoją cenę.

You May Also Like