Podłogi drewniane, szlachetne drewno na Twojej podłodze

Drewno od zawsze było eleganckim budulcem, tworzącym wyjątkowo trwałe podłogi. To dostojny surowiec, który wspaniale wykańcza pomieszczenie i wnosi do niego przyjemną aurę. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w taki materiał i jaka odmiana drzewa jest królem parkietów.

Podłogi drewniane – naturalne i ciepłe posadzki

Podłogi drewniane są popularne, ponieważ znakomicie przewodzą ciepło, a to ma spore znaczenie, jeśli w pokoju jest instalowane ogrzewanie podłogowe. To wytrzymały budulec i plastyczna struktura – drewno nadaje się zarówno do wnętrz o charakterze tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Deska podłogowa jest też niespotykanie estetyczna, dzięki niej wnętrze zyskuje zawsze na plus. Tworzy klimat naturalności i kreuje w pomieszczeniu przyjemny nastrój. Podłogi drewniane w przeciwieństwie do kamiennych płytek lepiej oddają ciepło i lepiej też wyciszają. Nawet po upływie kilkudziesięciu lat dobra renowacja może przywrócić pierwotną świetność podłogi. W dłuższej perspektywie taki materiał idealnie się sprawdzi w każdym mieszkaniu i domu.

Dębowe deski na podłogę – inwestycja na lata

Dąb to surowiec, który ma nieograniczone możliwości. Podłogi drewniane z dębu prezentują niezliczoną ilość odcieni: chłodnych i ciepłych. Od bielonych tonacji, przez słoneczne i miodowe bursztyny, aż do intensywnych i ciemnych odmian w kolorze wenge. Drzewo jest jednym z najbardziej odpornych na wilgoć i prezentuje niespotykaną trwałość. Dąb jest twardy i charakteryzuje się dużą gęstością, co wpływa na jego wysoką odporność na ścieranie. Podłogi drewniane z dębu eksponują najpiękniejsze usłojenie, które z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności. Struktura nabiera głębi i pięknie komponuje się z resztą wyposażenia we wnętrzu, tworząc naturalistyczny, unikalny rysunek. Parkiet po odpowiedniej konserwacji może przybierać ciekawe wybarwienia.

Dlaczego architekci polecają podłogi drewniane?

To naturalny, żywy materiał, który nigdy nie jest jednolity. Podłogi drewniane są wyraziste, a swoim ukształtowaniem mogą tworzyć malownicze połacie. Surowiec jest szczególnie polecany tam, gdzie wnętrza prezentują chłodne wykończenia z marmuru, szkła czy metalu. Nawet minimaliści chętnie wybierają ten budulec, ponieważ przełamuje ostrość i surowość. Drewno jest niezwykłe – idealnie łączy się ze wszystkimi materiałami. W połączeniu z naturalnym światłem tworzy zmienne, kolorystyczne połacie. Podłogi drewniane mogą prezentować różne desenie, zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie https://styldrzewa.pl/katalog-produktow/podlogi-debowe/podlogi-drewniane/ . Nie tylko geometryczne deski, ale również aktualnie wracającą do łask jodełkę lub popularny heksagon.

Podłogi drewniane to parkiety wytworne. Pod dach wprowadzają naturę, wskazując na istotną relację pomiędzy nią a człowiekiem. To ciepłe, komfortowe i eleganckie wykończenia domu. Ponadczasowe, które pasują do każdego stylu.

Adres naszych punktów: https://goo.gl/maps/7jkTf3dX4AT5Jvpr6

You May Also Like