Styl nowojorski w aranżacji łazienki

Projekt łazienki nie musi być wcale pospolity. Nie musi opierać się na standardowej dla tego pomieszczenia kolorystyce, czyli bieli, beżu bądź błękicie i nie musi składać się wyłącznie z zupełnie podstawowych urządzeń sanitarnych, kilku szafek na kosmetyki i zerowej ilości jakichkolwiek dodatkowych dekoracji. Teraz w modzie są łazienki bardzo eleganckie. Prezentują się tak dobrze, że niejedna z nich staje się wręcz atrakcyjniejszą częścią domu niżeli salony czy inne pokoje dzienne, które z założenia powinny być przecież najefektowniejsze i zarazem najpiękniejsze. Teraz łazienka wchodzi w rolę głównej dekoracji domostwa. Zwłaszcza jeśli zostanie zaprojektowana na podstawie stylu nowojorskiego, któremu nie można odmówić elegancji i klasy.

Styl nowojorski to po prostu nieco unowocześniony i delikatnie zmodyfikowany styl glamour – styl, w którym nie ma mowy o przesadzie czy tandecie, bo właśnie trzeba wszystko projektować tak, by pokazać bogactwo i luksusowość wnętrza, a zarazem nadać mu nieco kobiecego, mocno sztukateryjnego designu. W nowojorskiej aranżacji łazienki będą przewijać się różne połyskujące bądź błyszczące powierzchnie. Pojawią się w niej duże lustra wypełniające całe ściany, metalowe uchwyty, szklane wazony z kwiatami i srebrzyste talerze na kosmetyki i inne drobne akcesoria. W ramach dodatkowego oświetlenia zostaną zastosowane ścienne kinkiety. Armatura może mieć barwę klasycznie białą, ale może być również celowo postarzana, utrzymana w stylu vintage lub wykończona na miedziany kolor. Dodatki w stylu retro doskonale pasują właśnie do nowojorskiego klimatu. A fajne jest w nich to, że można je kupować w wersji używanej, by płacić za nie mniej, a osiągać jeszcze ciekawszy, bo bardziej niepowtarzalny efekt wizualny.

Nowojorska aranżacja wyposażenie łazienki na pewno nie każdemu przypadnie do gustu z uwagi na swoje bogactwo i wyraźną dekoracyjność. Warto jednak przynajmniej sobie na nią popatrzeć. A nóż widelec przynajmniej co niektóre elementy stylu nowojorskiego zechce się wprowadzić do swojej łazienki.

You May Also Like