Visual Studio Express jest wyposażone w NUnit, jego ciągłe konfigurowanie jest dla informatyków uciążliwe. Istnieje prosty sposób na ułatwienie sobie pracy z tym programem.
Aby nie męczyć się z ciągłą konfiguracją w wersji Express VS, jej uruchamianiem i konfigurowaniem zastosuj kilka prostych kroków, które pozwolą Ci na szybkie konfigurowanie NuNit w Visual Studio Express.
Od lat śledzę poczynania na blogach, stronach internetowych i vlogach z działu IT. Dlatego znam szereg ciekawych rozwiązań z tej branży, które mogą ułatwić życie nie jednemu informatykowi. Sięgnij po garść sprawdzonych informacji od najlepszych w swoim fachu.
NUnit jest platformą przeznaczoną do jednostkowego testowania typu open source dla NET.Framework i Mono. Można powiedzieć, że jest program który waliduje i weryfikuje działanie klas i ich metod. W praktyce oznacza to, że po napisaniu tekstu czyli kodu jakiegoś programu, potrzebny jest programiście runner czyli jego uruchomienie. NUnit jest właśnie takim runnerem potrzebnym do testowania.
Z Menu programy wybierz Tools. Następnie znajdź i kliknij External Tools. Tera kolej na dodanie własnego narzędzia: klikamy przycisk w ramce z napisem Add, nadajemy nazwę Title, Command: C:\Program Files\NUnit 2.4.3\bin\nunit.exe; Arguments $(SolutionFileName) oraz Initial directory $(SolutionDir). Klikamy przycisk Ok. W ten sposób dodaliśmy sobie NUnit do External Tools.
Aby ułatwić sobie znacznie pracę z programem Visual Studio Express przeciągamy to polecenie na pasek VS. Musisz otworzyć Tools, później wybrać Customize, wybrać zakładkę Commands, odnaleźć Tools, obok znaleźć External Command 1 i przeciągnąć na pasek VS np. obok niebieskich strzałek skierowanych w dół i obok białej strzałki skierowanej w prawo.
Trzeci krok nie jest wymagany ale może przyczynić się do szybszej pracy z Visual Studio Express. Chodzi o wybranie dla swojej nowej komendy ikonki. W tym celu klikamy lewym przyciskiem myszy na naszej nowej komendzie na pasku VS z rozwijanego menu wybieramy Change Button Image, dobieramy sobie ikonkę miłą dla nas, a następnie ustawiamy styl na Default. Wówczas nasza nowa komenda NUnit pozwoli nam zaoszczędzić miejsce na pasku VS, ponieważ będzie widoczna tylko ikonka bez napisu.